Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Zdravotnictví

  Inovacemi proti covidu-19

  Plzeňský kraj se dlouhodobě soustředí na podporu vědy, výzkumu a inovací. Že je tento směr správný, se ukázalo také v boji s onemocněním covid-19. Řada technologických firem v Plzeňském kraji a výzkumných pracovišť na plzeňských univerzitách přišla s inovativními řešeními, která zvládání coronavirové krize významným způsobem usnadnila. Velkou měrou pomohli také studenti různých oborů, kteří fungují také jako dobrovolníci v nemocnicích či očkovacích centrech.
  V Plzeňském kraji najdeme celou řadu firem, které jsou v boji s onemocněním covid-19 velmi aktivní a také velmi úspěšné. Úspěch slaví například firma WPA, která se primárně zabývá výrobou součástek pro letecký průmysl. Právě toto odvětví se však v důsledku coronavirové krize dostalo do útlumu. Firma se ale na jaře 2020, tedy hned po vypuknutí první vlny coronavirové pandemie, přeorientovala na výrobu velmi kvalitních respirátorů, s nimiž boduje i za hranice České republiky. Původně vedení WPA chtělo zajistit ochranné prostředky proti infekci primárně pro své zaměstnance, protože jich na trhu byl nedostatek, stejně jako filtrů a ostatního vybavení. Na projekt nanomasky vyčlenili své zkušené vývojáře a technology a po pár týdnech, tedy v opravdu rekordním čase, měli hotový první prototyp masky i se sadou filtrů. Od prvního prototypu masky bylo vytvořeno více než 100 modifikací a do vývoje investováno přes 100 milionů korun.
  Výsledkem jsou certifikované dekontaminovatelné polomasky s filtry převyšujícími účinností FFP3. Filtry dokáží zachytit 99,995 % škodlivých částic a samotný materiál masky a její filtry mají minimální životnost 10 let. Plzeňské nanomasky z WPA Nanotechnologies testovali hasiči, zdravotníci a policisté v první linii. Nyní ji používají zdravotnická a sociální pracoviště napříč celou Českou republikou, hasiči, vězeňská služba, policie, zaměstnanci Správy a údržby silnic Plzeňského kraje a mnoho dalších subjektů v zahraničí. Ve spolupráci s Ministerstvem vnitra a Ministerstvem zdravotnictví ČR je produkt předmětem humanitární pomoci nejpostiženějším.
  Více informací zde.
  Zdroj: Portál Plzeňský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1121
  Odpady
  202

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze