Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Zdravotnictví

Karlovarský kraj: v únoru zemřelo s covidem víc lidí než dříve za měsíc na všechny nemoci

V Karlovarském kraji v posledních týdnech nastalo to, co ještě v žádném českém kraji během pandemie. Zatímco loni zemřelo za únor 343 lidí na všechny nemoci dohromady, letos jen v důsledku onemocnění covid-19 bylo mrtvých 443. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví a údajů o počtu zemřelých v letech 2010 až 2019 Českého statistického úřadu.

V letech 2010 až 2019 v tomto kraji během února umíralo v průměru 282 lidí, zatímco s covidem zde letos v únoru zemřelo 443 osob.  Například demografka Klára Hulíková z Univerzity Karlovy říká, že takový nárůst počtu úmrtí je v Česku bezprecedentní. „Když si vezmeme, že tam je víc úmrtí jen na jednu jedinou diagnózu, než bylo celkově na všechny dohromady, tak to je něco nepředstavitelného,“ hodnotí údaje o počtu zemřelých.

Nejblíže se dosud k této situaci přiblížil Královéhradecký kraj letos v lednu a Jihočeský kraj loni v listopadu. V obou případech se měsíční počet úmrtí přiblížil třem čtvrtinám průměrného počtu úmrtí se všemi diagnózami.

„Aktuálně v chebské nemocnici již není jediné volné intenzivní lůžko a jsme nuceni již selektovat pacienty, které na intenzivní péči dáme a které necháme na standardním oddělení prakticky umírat na těžký covidový zápal plic.“

Karlovarský kraj navíc v únoru a také v lednu letošního roku zaznamenal ještě jedno smutné prvenství. Během jediného měsíce zde totiž s covidem zemřel více než jeden člověk na 1000 obyvatel.

Více informací ZDE

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze