Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Zdravotnictví

  Karlovarský kraj: v únoru zemřelo s covidem víc lidí než dříve za měsíc na všechny nemoci

  V Karlovarském kraji v posledních týdnech nastalo to, co ještě v žádném českém kraji během pandemie. Zatímco loni zemřelo za únor 343 lidí na všechny nemoci dohromady, letos jen v důsledku onemocnění covid-19 bylo mrtvých 443. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví a údajů o počtu zemřelých v letech 2010 až 2019 Českého statistického úřadu.

  V letech 2010 až 2019 v tomto kraji během února umíralo v průměru 282 lidí, zatímco s covidem zde letos v únoru zemřelo 443 osob.  Například demografka Klára Hulíková z Univerzity Karlovy říká, že takový nárůst počtu úmrtí je v Česku bezprecedentní. „Když si vezmeme, že tam je víc úmrtí jen na jednu jedinou diagnózu, než bylo celkově na všechny dohromady, tak to je něco nepředstavitelného,“ hodnotí údaje o počtu zemřelých.

  Nejblíže se dosud k této situaci přiblížil Královéhradecký kraj letos v lednu a Jihočeský kraj loni v listopadu. V obou případech se měsíční počet úmrtí přiblížil třem čtvrtinám průměrného počtu úmrtí se všemi diagnózami.

  „Aktuálně v chebské nemocnici již není jediné volné intenzivní lůžko a jsme nuceni již selektovat pacienty, které na intenzivní péči dáme a které necháme na standardním oddělení prakticky umírat na těžký covidový zápal plic.“

  Karlovarský kraj navíc v únoru a také v lednu letošního roku zaznamenal ještě jedno smutné prvenství. Během jediného měsíce zde totiž s covidem zemřel více než jeden člověk na 1000 obyvatel.

  Více informací ZDE

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  438
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1257
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze