Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Zdravotnictví

Nový průvodce ÚNMZ v boji s pandemií, zdarma

Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví (ÚNMZ), který spadá do resortu Ministerstva průmyslu a obchodu, vydává Průvodce základy regulace osobních ochranných prostředků a zdravotnických prostředků. Chce zvýšit povědomí o správném uvádění výrobků na trh.

„Publikace ÚNMZ mě těší, věřím, že pomůže všem výrobcům s řádným uváděním zdravotnických a osobních ochranných prostředků na trh,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Jde nám o to, aby zdravotníci a další pracovníci v první linii, učitelé, jiné klíčové profese, běžní spotřebitelé a samozřejmě i nemocní dostávali a používali výhradně bezpečné, funkční a účinné osobní ochranné a zdravotnické prostředky.“

„Chceme stručnou a srozumitelnou formou vysvětlit dodavatelům, nákupčím v různých organizacích, ale i široké veřejnosti úplné základy regulace výrobků, které jsou nezbytné pro boj s pandemií,“ říká předseda ÚNMZ Viktor Pokorný.

Publikace popisuje povinnosti při zavádění funkčních a bezpečných prostředků na trh a provádí je složitým procesem posouzení shody. Rovněž reaguje na výzvy zákonodárců, se kterými se Ministerstvo průmyslu a obchodu shodlo na potřebě vytvoření praktické metodiky zabývající se požadavky na zdravotnické a osobní ochranné prostředky.

„Segment výrobců a dodavatelů produktů potřebných pro boj s pandemií je strategickou průmyslovou oblastí s vysokou přidanou hodnotou. Průvodce jim chce usnadnit uvádění výrobků na trh,“ říká náměstek ministra průmyslu a obchodu Jan Dejl, do jehož gesce ÚNMZ spadá.

Průvodce vychází v nákladu deset tisíc kusů a bude bezplatně distribuován nemocnicím a poskytovatelům sociálních služeb, státním úřadům i krajům a obcím s rozšířenou působností.

Průvodce základy regulace osobních ochranných prostředků a zdravotnických prostředků

On-line publikace je ke stažení také na webových stránkách ÚNMZ. Další informace hledejte na www.businessinfo.cz/koronavirus

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
398
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze