Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Dotace a FinanceZdravotnictví

  O podporu COVID 2021 mohou žádat obecní obchodní společnosti a příspěvkové organizace

  Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) zveřejnilo výzvu k podávání žádostí o podporu v programu COVID 2021. Žádosti bude možné podávat od 12. dubna 2021. O podporu na pokrytí nákladů na provoz budou moci žádat také obecní obchodní společnosti a příspěvkové organizace.
  Oprávněným žadatelem je fyzická osoba, právnická osoba zřízená podle soukromého práva nebo příspěvková organizace, pokud vykonává podnikatelskou činnost živnostenským nebo obdobným způsobem. U příspěvkových organizací platí, že za srovnávací období pocházelo alespoň 50 % celkových výnosů organizace z podnikatelské činnosti.
  Podmínkou pro všechny žadatele je pokles tržeb v období od 1. 1. 2021 do 28. 2. 2021 oproti stejnému období v roce 2019 nebo 2020 alespoň o 50 %.  Žadatel musí mít alespoň jednoho zaměstnance na plný úvazek, potažmo více zaměstnanců v pracovním poměru v ekvivalentu jednoho plného pracovního úvazku (FTE). Podpora bude poskytována za zaměstnance ve výši 500 Kč/den, a to za období od 11. ledna 2021 do 31. března 2021 (80 dní). Za zaměstnance se pro účely programu považují také jednatelé se smlouvou o výkonu funkce jednatele. Počítají se ve všech případech jen zaměstnanci, kteří byli k 11. lednu 2021 přihlášeni k platbě pojistného na České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ).
  Podpora je poskytována na náklady na provoz a udržení podnikatelské činnosti, jako jsou osobní náklady, náklady na materiál, služby (vč. např. leasingu), odpisy, daně a poplatky, splátky úvěru, režijní náklady apod. Uznatelné náklady jsou od února 2020 do 31. března 2021.
  Kdy, kde a jak žádat: Žádosti bude možné podávat od 12. dubna 2021 od 9:00 hodin do 31. května 2021 do 16:00 hod. prostřednictvím informačního systému přístupného z Portálu AIS MPO.
  (Ne)slučitelnost s dalšími programy: Podporu z programu za toto období lze kombinovat s podporou z programu Antivirus, naopak nelze jí kombinovat s podporou z paralelního programu COVID – Nepokryté náklady. Podporu nelze kombinovat ani s novým kompenzačním bonusem za únor a březen 2021 (pokud žadatel o nový kompenzační bonus již požádal, může žádost o podporu v programu COVID 2021 podat, ale v případě jejího schválení musí bezodkladně svého správce bonusu požádat o zastavení řízení o žádosti o kompenzační bonus, resp. o jeho vrácení). V případě žadatelů, kteří čerpali podporu z programu COVID – Ubytování II, se z důvodu zamezení souběhu podpory za rozhodné období považuje 23. ledna 2021 až 31. března 2021 (celkem 68 dní).
  Další informace najdete na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze