Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Zdravotnictví

  Očkování ve vyloučených lokalitách v Moravskoslezském kraji

  Mobilní očkovací týmy budou v příštím týdnu očkovat v dalších sociálně vyloučených lokalitách. Očkování bez předchozí registrace bude možné v ostravských Radvanicích a Kunčičkách, v komunitním centru ve Frýdku-Místku, vyrazí i do Havířova-Šumbarku a do Karviné. Toto kolo mobilního očkování bylo naplánováno ve spolupráci s organizacemi, které v sociálně vyloučených lokalitách působí.
  „Dali jsme si nelehký úkol. Abychom zvýšili proočkovanost v našem kraji, rozhodli jsme se nabízet vakcínu i lidem z takzvaných sociálně vyloučených lokalit. V těchto místech žije spousta lidí s nižším vzděláním i příjmy, kteří nemají možnost se elektronicky registrovat, a navíc mají tendence nedůvěřovat institucím a autoritám. Jsou ovšem vstřícnější k pracovníkům sociálních služeb, kteří jsou s nimi v kontaktu dlouhodobě a pomáhají jim řešit různé potíže. Proto nám toto očkování pomohli organizovat právě zástupci organizací působících v těchto lokalitách,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a upřesnil, že s organizací vakcinace ve vyloučených lokalitách pomáhaly například Diecézní Charita ostravsko-opavská, Spolek Portavita, spolek Centrom, společnost Vzájemné soužití, organizace Dživipen, ale také například romský poradce a terénní sociální pracovník frýdeckomísteckého magistrátu.
  „Díky spolupráci s lidmi z terénu víme, že nejvhodnější čas pro vakcinaci v těchto oblastech je pozdní odpoledne. Také se ukázalo, že řada lidí nemá občanku, takže jsme se nakonec rozhodli očkovat i bez předložení průkazu totožnosti, bude stačit znát celé rodné číslo. Další důležitou okolností je pak určitá nedůvěra, která plyne z dezinformací o očkování, které v těchto komunitách kolují. Proto jsou zdravotníci z mobilních týmů připravení lidem vše vysvětlovat a trpělivě odpovídat na všechny dotazy,“ řekl hejtman kraje Ivo Vondrák a dodal, že zdravotníci ani sociální pracovníci nebudou nikoho k vakcinaci nutit, pouze budou podávat pravdivé informace a rozhodnutí pak bude na každém jednotlivci.
  Zdroj: TZ Moravskoslezského kraje

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1126
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze