Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Zdravotnictví

 Olomoucký kraj hlásí třikrát více nákaz covidem než před rokem

Epidemie koronaviru v Olomouckém kraji opět sílí a týdenní přírůstek nových nákaz je ve srovnání s loňským podzimem trojnásobný. Za poslední týden bylo v kraji potvrzeno 1 024 nákaz koronavirem, v předchozím týdnu jich bylo 868. Loni na začátku října bylo za týden v kraji evidováno 346 nových případů nákazy koronavirem, vyplývá ze statistik ministerstva zdravotnictví. V přepočtu na 100 tisíc obyvatel Olomoucký kraj za poslední týden vykazuje 162 potvrzených nákaz, loni na začátku září jich bylo 55.

Křivka nákaz covidem-19 v kraji začala pozvolna růst od začátku července. Na přelomu září a října denní přírůstky nákaz třikrát překročily hranici 200 případů. Minulý týden v pondělí jich bylo evidováno 266, v pátek 215 a tento týden v pondělí 253. Mluvčí krajské hygienické stanice Markéta Koutná dnes řekla, že nejvíce nových nákaz je evidováno na Olomoucku, za kterým následuje Šumpersko, Přerovsko, Prostějovsko a Jesenicko. „Nejvíce pozitivních je ve věkové skupině osob v produktivním věku,“ uvedla Koutná.

Nemocnice v Olomouckém kraji kvůli rostoucímu počtu nákaz koronavirem zpřísňují režim návštěv. Například ve Fakultní nemocnici Olomouc platí od středy zákaz návštěv na všech lůžkových oddělení. Návštěvy nejsou povoleny ani v Nemocnici Hranice. Nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku omezily návštěvy u hospitalizovaných pacientů zatím jen na některých klinikách.

V Olomouckém kraji se novým typem koronaviru od března 2020 nakazilo 239 430 lidí, z nemoci se jich vyléčilo 235 651 a v souvislosti s nákazou zemřelo 2 496 lidí. Kraj má zhruba 620 tisíc obyvatel.

Foto: Seznam Zprávy
Zdroj: Olomoucký Report

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
515
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze