Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Zdravotnictví

  Starosta Aleš Svoboda o situaci v Hořicích

  Současný stav pandemie koronaviru v celé ČR a také v Královéhradeckém kraji rozhodně nenaplňuje optimismem, proto komunikuje hejtman KHK M. Červíček se starosty obcí s rozšířenou působností častěji, než bylo zvykem. Na posledním video setkání zazněly informace, které by mohly zajímat občany z Hořic a okolí.
  Je třeba zdůraznit, že pan hejtman podporuje strategii očkování prostřednictvím praktických lékařů. K datu 23. 2. bylo doloženo ze strany Sdružení praktických lékařů ČR zapojení 215 praktiků z celkového počtu 250 v Královéhradeckém kraji. Očkování se bude bohužel rozbíhat pomaleji a je závislé na dodávkách očkovacích vakcín, především na jejich počtu a druhu vakcín, kterými mohou praktici očkovat. Z těchto důvodů zatím nemůže KHK ani město sdělovat konkrétnější informace. Nicméně do našeho kraje by mělo v následujících měsících doputovat cca 150 000 vakcín měsíčně oproti současným 26 tisícům.
  Kromě praktických lékařů pochopitelně probíhá očkování ve zveřejněných zdravotnických zařízeních, do kterých bude v kraji postupně zapojeno celkem 11 nemocnic. Pozitivní zprávou pro obyvatele Hořic a okolí je skutečnost, že jednou z těchto nemocnic bude naše Levitovo centrum následné péče Hořice s odhadovanou kapacitou 3 000 očkovaných za měsíc.
  Lze tedy konstatovat, že ten, kdo na očkování nespěchá, se bude moci registrovat u svého praktického lékaře nebo později v Levitově centru následné péče v Hořicích. V okamžiku, kdy budou k dispozici vakcíny a bude mu přidělen termín, má možnost nechat se očkovat v Hořicích.
  Aleš Svoboda – starosta v Hořicích

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze