Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Zdravotnictví

  Testovací místo na hranici v Hrádku nad Nisou zůstane v provozu

  Testovací místo pro řidiče kamionů u česko-polské hranice v Hrádku nad Nisou na Liberecku zůstane dál v provozu. Přestože to ještě v sobotu vypadalo, že díky zmírnění postoje Německa ke covidové situaci v České republice bude moci v neděli ukončit provoz, není to možné. K cestě do Německa bude dál třeba negativní antigenní test a to minimálně do 31. března, kdy končí platnost karanténního opatření v sousední zemi. ČTK to řekla mluvčí krajského úřadu Andrea Fulková.
  Testovací místo pro řidiče kamionů zřídili na silnici I/35 u Hrádku nad Nisou v polovině února, když Německo zařadilo Českou republiku mezi oblasti s vysokým výskytem koronavirových mutací a na hranicích obnovilo stálé kontroly. „Zpočátku mělo testovací místo nepřetržitou provozní dobu, po vyhodnocení zájmu řidičů se ustálila na 16 hodinách denně,“ doplnila mluvčí kraje. Odběrový tým slouží od pondělí do pátku od 06:00 do 22:00, odběry provádějí zdravotníci společnost SMRŽO-MEDIC, zázemí pro ně zajišťují hasiči. Denně tam provedou kolem 200 testů.
  V Libereckém kraji lze přímo do sousedního Saska přejet jen přes hraniční přechod Petrovice – Lückendorf, kamiony tudy ale nemohou. Mnozí řidiči nákladních aut tak využívají právě česko-polský hraniční přechod v Hrádku nad Nisou, odkud projedou zhruba 800 metrů přes polské území do Německa.
  Zdroj: ČTK

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze