Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Zdravotnictví

V Ústí nad Orlicí proběhl veletrh sociálních služeb

Město Ústí nad Orlicí spolu s poskytovateli sociálních služeb uspořádalo po dvou letech covidové pauzy opět tradiční veletrh sociálních služeb. V jeho rámci se uskutečnila i závěrečná konference k tříletému projektu Komunitní práce v Ústí nad Orlicí, kterou uspořádalo SKP-CENTRUM, o.p.s.

„Veletrh sociálních služeb je velkou příležitostí pro setkání mezi poskytovateli z města i z regionu a společného sdílení zkušeností. Je to také svým způsobem osvětová akce pro veřejnost, aby se lidé dozvěděli, jaké sociální služby se tu poskytují a jak jim mohou být nápomocny. A tím, že veletrh navštěvují také žáci a studenti místních škol, může být inspirací i pro budoucí zaměstnání mladých lidí,“ řekl radní pro sociální péči a neziskový sektor Pardubického kraje Pavel Šotola.

Ten zároveň poděkoval organizaci SKP-CENTRUM za aktivní účast v evropských projektech. „SKP-CENTRUM je co do počtu sociálních služeb největším poskytovatelem v kraji a v současné době je zapojené do dvou evropských projektů. Tím jednak přináší do sociálních služeb nové zkušenosti a postupy, které sdílí na konferencích, ale také Pardubickému kraji šetří peníze, které můžeme využít pro další služby,“ konstatoval radní Šotola.

Tříletý projekt Komunitní práce v Ústí nad Orlicí se týkal práce s převážně romskou komunitou ve vyloučených oblastech ve městě. Podle jeho účastníků ukázal, že komunitní práce může být úspěšná, pokud si komunita najde vlastní uznávané lídry, ale také vlastní témata, která chce řešit. Sociální pracovníci by jim měli pouze pomáhat, nasměrovat je, zprostředkovat kontakty a umožnit pomocné aktivity.

„Díky evropskému projektu se podařilo mimo jiné otevřít komunitní centrum, ve kterém se mohou zástupci komunity nejen setkávat, ale také připravovat a vymýšlet nové činnosti a zájmové aktivity,“ sdělil Jiří Pitaš, ředitel SKP-CENTRUM, o.p.s.

Sociální služby dostanou zbytek dotací

I když evropský projekt ovlivnil covid, on-line výuka ve školách a omezené možnosti setkávat se, přesto ukázal významný posun pro romskou komunitu i pro vzájemné sousedské vztahy ve městě. Pardubický kraj proto na doporučení města Ústí nad Orlicí plánuje zařadit sociální službu Terénní programy do krajské sítě registrovaných služeb a tím bude zajištěno poskytování a financování služby i po ukončení evropského projektu.

Foto a zdroj: Pardubické noviny

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze