Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Zdravotnictví

Velkokapacitní očkovací centrum v Ostravě podpořily i firmy

Očkovací centrum na Černé louce funguje od 1. března a je v provozu dvanáct hodin denně sedm dní v týdnu. Do čtvrtku 25. března v něm dostalo vakcínu 16 904 lidí. Kapacita centra je 1800 očkování denně, ale může být navýšena až na tři tisíce. Činnost ostravského velkokapacitního očkovacího centra podpořily materiálními a finančními dary i ostravské firmy.
Společnosti OKK Koksovny, Ostravské vodárny a kanalizace, BorsodChem MCHZ a Heimstaden Czech přispěly na vybavení a provoz centra finanční částkou v celkové výši 250 tisíc korun a dále movitým darem kamerového systému v obdobné hodnotě. Veškerou výpočetní techniku do očkovacího centra zdarma navíc poskytla další ostravská společnost Autocont.
„Velkokapacitní očkovací centrum na Černé louce, které je největším očkovacím místem v celém kraji, vzniklo jako společný projekt města Ostravy, Moravskoslezského kraje, Fakultní nemocnice Ostrava a Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Vybudovala jej městská společnost Černá louka. Od zahájení provozu zde zdravotníci již naočkovali proti onemocnění covid-19 téměř 17 tisíc lidí. Oceňujeme, že zodpovědný a solidární přístup v této těžké době projevily také firmy sídlící v Ostravě, které přispěly na pokrytí jednorázových nákladů spojených s vybudováním očkovacího centra. Moc jim za to děkujeme. Ukazuje se, že masivní a rychlé očkování je jedinou cestou, jak porazit epidemii a co nejdříve se vrátit k normálnímu životu,“ řekl primátor Tomáš Macura.
Více informací zde.
Zdroj: Město Ostrava

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1390
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze