Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Chytré městoMístní rozvoj

  Pasportizace sportovišť ve Středočeském kraji

  Na mapovém portálu Středočeského kraje je k dispozici nová veřejná editační mapa Pasportizace sportovišť – II. etapa. Jedná se o pokračování pilotního projektu z června 2020. Tento projekt je realizován v návaznosti na strategický dokument v oblasti sportu Plán rozvoje sportu ve Středočeském kraji – Koncepce sportovní politiky Středočeského kraje 2018–2025.
  Cílem pasportizace je zmapovat, kde a v jakém stavu se nachází sportoviště ve Středočeském kraji. Získaná data budou sloužit k efektivnějšímu zacílení krajské podpory, a to jak vhodnou volbou tematických zadání Fondu sportu, tak zacílení podpory do oblastí, kde zjištěné informace poukazují na nedostatečné nebo nevyhovující sportovní zázemí. Díky zástupcům obcí, spolků a dalších subjektů se v I. etapě podařilo zmapovat přes 900 sportovišť a následně vlastními silami se podařilo zmapovat dalších 900 převážně venkovních sportovišť. Vzhledem k úspěšnosti projektu byla letos spuštěna II. etapa. Cílem této etapy je doplnit chybějící údaje u již zmapovaných sportovišť a zmapovat další objekty. Aplikace je nastavena tak, že respondenti mohou vidět svá data online. Respondenti nyní mají možnost pracovat s podkladovou mapou od společnosti Mapy.CZ, Seznam.CZ a ČÚZK, což zajistí kvalitnější orientaci v prostoru. Datový model byl rovněž koncipován v souladu s Otevřenou formální normou (OFN). Po skončení veřejného sběru, který potrvá do 30. 06. 2021, budou data dále zpracována. Výsledky budou rovněž prezentovány stejně jako v I. etapě, ZDE.
  Výstupní aplikace bude nabízet široké veřejnosti základní informace o zmapovaných sportovištích jako například polohopis, název, rok vzniku, rok rekonstrukce, týdenní návštěvnost, využitelnost školami, výčet sportovních aktivit, ale informace o povrchu sportoviště a v neposlední řadě i subjektivní hodnocení respondentů současného stavu s možností zobrazit fotografii. Aplikace je postavena na nástrojích geografických informačních systémů a je vlastní iniciativou Středočeského kraje. Aplikaci připravil Odbor informatiky / GIS a Odbor školství / Oddělení mládeže a sportu.
  Více o aplikaci v aktualitách Mapového portálu Středočeského kraje, odkaz ZDE.
  Odkaz na webovou prezentaci o projektu ZDE.

  Mapový portál Středočeského kraje: https://kusk.maps.arcgis.com
  Zdroj: Středočeský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  366
  Energetika
  364
  IT
  240
  Dotace a Finance
  1078
  Odpady
  195

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze