Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Chytré městoMístní rozvoj

Pasportizace sportovišť ve Středočeském kraji

Na mapovém portálu Středočeského kraje je k dispozici nová veřejná editační mapa Pasportizace sportovišť – II. etapa. Jedná se o pokračování pilotního projektu z června 2020. Tento projekt je realizován v návaznosti na strategický dokument v oblasti sportu Plán rozvoje sportu ve Středočeském kraji – Koncepce sportovní politiky Středočeského kraje 2018–2025.
Cílem pasportizace je zmapovat, kde a v jakém stavu se nachází sportoviště ve Středočeském kraji. Získaná data budou sloužit k efektivnějšímu zacílení krajské podpory, a to jak vhodnou volbou tematických zadání Fondu sportu, tak zacílení podpory do oblastí, kde zjištěné informace poukazují na nedostatečné nebo nevyhovující sportovní zázemí. Díky zástupcům obcí, spolků a dalších subjektů se v I. etapě podařilo zmapovat přes 900 sportovišť a následně vlastními silami se podařilo zmapovat dalších 900 převážně venkovních sportovišť. Vzhledem k úspěšnosti projektu byla letos spuštěna II. etapa. Cílem této etapy je doplnit chybějící údaje u již zmapovaných sportovišť a zmapovat další objekty. Aplikace je nastavena tak, že respondenti mohou vidět svá data online. Respondenti nyní mají možnost pracovat s podkladovou mapou od společnosti Mapy.CZ, Seznam.CZ a ČÚZK, což zajistí kvalitnější orientaci v prostoru. Datový model byl rovněž koncipován v souladu s Otevřenou formální normou (OFN). Po skončení veřejného sběru, který potrvá do 30. 06. 2021, budou data dále zpracována. Výsledky budou rovněž prezentovány stejně jako v I. etapě, ZDE.
Výstupní aplikace bude nabízet široké veřejnosti základní informace o zmapovaných sportovištích jako například polohopis, název, rok vzniku, rok rekonstrukce, týdenní návštěvnost, využitelnost školami, výčet sportovních aktivit, ale informace o povrchu sportoviště a v neposlední řadě i subjektivní hodnocení respondentů současného stavu s možností zobrazit fotografii. Aplikace je postavena na nástrojích geografických informačních systémů a je vlastní iniciativou Středočeského kraje. Aplikaci připravil Odbor informatiky / GIS a Odbor školství / Oddělení mládeže a sportu.
Více o aplikaci v aktualitách Mapového portálu Středočeského kraje, odkaz ZDE.
Odkaz na webovou prezentaci o projektu ZDE.

Mapový portál Středočeského kraje: https://kusk.maps.arcgis.com
Zdroj: Středočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
419
Energetika
462
IT
324
Dotace a Finance
1286
Odpady
236

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze