Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Místní rozvojVodohospodářství

Revitalizace vodní plochy Lodiček

Mezi nejrozsáhlejší akce, které budou zahájeny v letošním roce v Karviné patří revi­talizace vodní plochy na území historického parku Boženy Němcové v Karviné­-Fryštátě. Tato akce je koordinována s výstavbou obchvatu města.
Výběrové řízení na realizaci revitalizace vodní plochy zajišťuje ministerstvo financí. Práce budou probíhat postupně a jsou plánovány na tři roky. V rámci revitalizace vodní plochy budou provedeny úpravy břehů jezera a dojde ke zvětšení plochy jed­noho z ostrovů, u něhož budou nově instalována dvě mola. Další dva ostrovy se propojí lávkou. Jezero bude vyčištěno od nahromaděných sedimentů, které se léta ukládaly na jeho dně. Kolem vodní plochy bude vybudována nová pě­ší stezka s odpočívadly doplněnými mobiliářem – lavicemi z kmenů, lavičkami a odpadkovými koši. Dále se provede probírka současné zeleně. Ta představuje kácení a výsadbu nových dřevin, které budou umístěny hlavně u náspu budova­ného obchvatu.
Zdroj: www.karvina.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze