Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Doprava a InfrastrukturaMístní rozvoj

  S opravou nádraží v Teplicích se začne dříve

  Ještě letos by měla začít oprava památkově chráněné budovy vlakového nádraží v Teplicích. Správa železnic původně mluvila o příštím roce, ale pak se s projektantem dohodla na rozčlenění prací do několika etap. Náklady půjdou do stovek milionů korun. Stavební firmu chce vybrat v létě.
  „Ono to nádraží mělo být už dávno opravené. Správa železnic tu rekonstrukci několikrát odkládala. Pevně věřím, že oprava fasády směrem do města, jejíž začátek je přislíbený na konec letošního roku, opravdu začne,“ komentuje zastupitel Teplic Petr Šíla.  Je členem pracovní skupiny, která sdružuje všechny vlastníky dotčených staveb a pozemků. Budovu nádraží vlastní Správa železnic, okolní pozemky směrem do Nákladní ulice vlastní soukromé osoby, prostor před nádražím je zčásti města a něco je BUSCOM, který vlastní autobusové nádraží.
  Studie, která vzniká, má mimo jiné propojit území před a za nádražím s centrem města a k lázeňské zóně, vytvořit nový podchod z ulice do nádražní haly a třeba také parkoviště. „Do budovy se přesune dislokované pracoviště Správy železnic. O dalším využití zbývajících neobsazených prostor se jedná s potenciálními nájemníky,“ říká mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.
  Zdroj: iRozhlas.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze