Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Odpady

V Teplicích začala fungovat inovovaná třídící linka na odpad

Stávající třídící linka odpadů v Nákladní ulici, provozovaná společností Marius Pedersen a.s., která pro město Teplice zajišťuje komplexní služby svozu odpadu, byla nově dovybavena pro automatické dotřídění kovového odpadu. Novinkou v celém řetězci třídění je především magnetický separátor, který zachytává a odděluje z ostatního tříděného odpadu kovový odpad. Celý proces dotřídění se tak zrychlil a zefektivnilo se zejména dotřídění kovů na železné a neželezné.

Zatím je vše ve zkušebním – testovacím provozu. Už od 1. prosince však občanům v Teplicích přibude další možnost, jak z běžného komunálního odpadu vytřídit surovinu určenou k dalšímu zpracování. Kovové obaly od nápojů a potravin budou moct vyhazovat do žlutých kontejnerů společně s plasty, a to jak do žlutých kontejnerů, umístěných v sídlištích a na veřejných prostranstvích, tak i do žlutých popelnic nebo do žlutým víkem označené části tzv. duonádob, přistavených u rodinných domků, určených dosud pouze na plasty. Nádoby na plastový odpad na veřejných stanovištích budou nově označeny informativní samolepkou, s přehledem co do nádob patří a co nikoliv.

Novinka v systému třídění ušetří místo jak občanům přímo v domácnostech, kdy nově postačí jedna nádoba či taška pro třídění dvou komodit – plastů a kovů – společně, tak v kontejnerových stáních, kam už by se často další – šedivá – popelnice pro samostatné třídění kovů nevešla. Všechny šedivé popelnice na kovový odpad, které byly od jara 2021 na celkem 25 stanovišť ve městě rozmístěny, však zůstávají pro samostatný sběr kovů i nadále k dispozici.

Zdroj: MěstoTeplice

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze