Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceDoprava a InfrastrukturaPrávo

Olomouc je třetí nejpřívětivější úřad v kraji

Ministerstvo vnitra pořádalo letos sedmý ročník motivační soutěže nazvané Přívětivý úřad. V Olomouckém kraji získala Olomouc třetí místo. Výš se umístil jen Prostějov a Šumperk.

V tomto ročníku se soutěže zúčastnilo 125 obcí s rozšířenou působností, což představuje 55 procent z jejich celkového počtu.

„Soutěž mapuje kvalitu proklientského přístupu úřadů. Sleduje míru online řešení agend, dostupnost služeb pro občany, otevřenost radnic, úroveň komunikace nebo například rozvinutost participace občanů na věcech veřejných,“ stojí ve zprávě z ministerstva.

Soutěž je postavena na komplexním přístupu úřadů v oblasti kvality při poskytování služeb klientům. Přes sedmdesát kritérií hodnotí přístupnost a otevřenost úřadu, komunikaci s klienty, digitalizaci služeb, zapojování veřejnosti do věcí veřejných, kroky ke zvýšení udržitelnosti a v neposlední řadě také opatření přijatá během pandemie covidu-19.

Oceněná města tedy mohou být považována za nejpřívětivější právě pro svůj ucelený přístup při přemýšlení o zvyšování kvality služeb.

Na prvním místě celorepublikově se umístil městský úřad v Kolíně následovaný magistrátem v Liberci a městským úřadem ve Znojmě.

Slavnostního předávání cen v Praze se za Olomouc zúčastnili Dušan Struna a Jan Langr z oddělení strategického rozvoje magistrátu a oddělení Smart City.

Foto: Wikimedia Commons
Zdroj: Strategic Consulting

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
513
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze