Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Místní rozvojPrávo

  Zástupci firem z Moravskoslezského kraj navázali v Pobaltí kontakty

  Zástupci 12 firem a institucí z Moravskoslezského kraje se v závěru května zúčastnili čtyřdenní podnikatelské mise do Vilniusu a Tallinu. Misi uspořádala Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje (KHK MSK) ve spolupráci s dalšími partnery sítě Enterprise Europe Network z Litvy a Estonska, místními hospodářskými komorami a ekonomickou diplomacií Ministerstva zahraničních ČR působící v obou zemích. Akci zaštítil Moravskoslezský kraj reprezentovaný náměstkem hejtmana Janem Krkoškou.

  „Estonsko i Litva patří k zemím s výbornými podmínkami pro podnikání. Navázání obchodních kontaktů v této oblasti může být odrazovým můstkem na trhy dalších ekonomik. Jsou to vyspělé země s příznivými daňovými podmínkami a minimální administrativou, které nabízí skvělé příležitosti pro byznys. Jsem rád, že jsme tuto příležitost mohli nabídnout také firmám z našeho kraje,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj Jan Krkoška, který se mise do Pobaltí zúčastnil.

  Ve Vilniusu KHK MSK slavnostně podepsala memorandum o spolupráci mezi oběma hospodářskými komorami. „Ze strany českých firem jsme zaznamenali zvýšený zájem o navázání kontaktů s obchodními partnery z Pobaltí. Rádi bychom proto pokračovali v dalším propojování českých firem s litevskými i estonskými podniky a institucemi.  Podepsání memoranda je pro nás tedy významným krokem k bližší spolupráci s litevskou Hospodářskou a průmyslovou komorou,“ řekla ředitelka KHK MSK Natálie Šitavancová.

  Po prezentaci Moravskoslezského kraje a představení zúčastněných firem a institucí následovala předem sjednaná dvoustranná jednání českých a litevských partnerů. Na více než 40 jednáních firmy navázaly prvotní kontakty se zahraničními partnery, ale došlo i na dohody o další dlouhodobější spolupráci. „Podařilo se nám úspěšně propojit jednu estonskou farmaceutickou firmu s českým kontraktorem v Moravskoslezském kraji na výrobu doplňku stravy a kosmetiky. Ve výsledku tak došlo k uzavření dohody o výrobě. Mise v těchto oblastech pomáhají naplňovat naše firemní cíle, to je udržovat a rozšiřovat obchodní aktivity,“ zhodnotil člen Rady jednatelů a ředitel pro automatizaci G.M. PROJECT Jiří Moninec.

  Zorganizováním mise do Pobaltí KHK MSK navázala na před pandemií pravidelně organizované zahraniční podnikatelské mise, o které je mezi firmami v kraji velký zájem. Do konce tohoto roku KHK MSK plánuje uspořádat ještě jednu zahraniční misi. Z ohlasů oslovených členských firem se jako atraktivní lokalita pro rozvoj podnikání jeví Rumunsko a Bulharsko, v jednání je i výjezd do Makedonie.

  Fotokhkmsk
  Zdroj: Název

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze