Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaŠkolství

Středočeský kraj ladí jízdní řád s jednotlivými obcemi

Středočeský kraj při přípravě jízdních řádů od nového školního roku spolupracuje s obcemi. Cílem je předejít situaci s nedostatkem kapacity školních autobusových spojů, které tak mohou být na základě informací obcí a ve spolupráci s dopravci upraveny tak, aby se zabránilo jakýmkoli komplikacím při dopravě dětí.

Středočeský kraj i organizátor dopravy IDSK dopisem oslovil starostky a starosty středočeských obcí s žádostí o informace týkající se nástupu dětí do škol v daných lokalitách. „Vedení obcí jsme požádali o informace, kolik žáků k 1. září do jejich základních škol nastoupí. Respektive ze kterých obcí a směrů budou na danou základní školu dojíždět. Tyto důležité informace nám pomohou předejít situacím s nedostatkem kapacity školních autobusových spojů,“ vysvětluje náměstek pro oblast veřejné dopravy Petr Borecký.

Již nyní připravujeme ve spolupráci s obcemi k 1. 9. 2022 úpravy tras linek a jízdních řádů v oblastech Říčanska, Kostelecka, Úvalska a Dolnobřežanska, které vycházejí z vyhodnocení provozu v loňském roce a zohledňují připomínky obcí i cestujících. V rámci těchto opatření bylo nutné k prvnímu září zajistit nově spojení do škol ve Zdiměřicícíh, Jirnech a Stříbrné Skalici a také upravit jízdní řády tak, aby byla zajištěna dostatečná kapacita autobusů pro odvoz studentů z/do škol v Kutné Hoře, kde v loňském školním roce bylo zaznamenáno nejvíce připomínek s nedostatečnou kapacitou spojů.  „Věřím, že vzájemným sdílením informací zajistíme bezproblémovou dopravu dětí do základních škol ve všech oblastech našeho kraje.  Na základě informací obcí o případném významném zvýšení počtu žáků ve školách, bychom rádi reagovali v rámci provozních možností tím, že kapacity spojů v daných časech navýšíme,“ dodává náměstek Borecký.

Pro nový školní rok je tak například připraveno posílení linky 381 v období mezi 7.15 – 7.45 hod. na příjezdu do Kutné Hory od Kostelce n. Č. l. a Zásmuk a mezi 13.00 – 15.00 na odjezdu z Kutné Hory v témže směru na interval 30 minut v kloubových autobusech. Po dohodě s dopravcem ARRIVA Stření Čechy a ARRIVA autobusy došlo ke změně umístění tří kloubových autobusů do provozovny Čáslav, abychom zajistili posílení školních spojů na lince 705 mezi Čáslaví, Kutnou Horou a Kolínem.

K 1. 9. je také s obcemi řešena například oblast Kralup nad Vltavou, konkrétně obsluha škol mezi Holubicemi a Kralupy na Vltavou, kde se počítá s úpravou trasy a jízdního řádu linky PID 316. V oblasti Voticka pak budou upraveny na základě požadavku obcí jízdní řády linek 451 v lokalitě Heřmaniček a 532 v Neustupově a Jankově. Na Hořovicku probíhají jednání s obcí Zaječov o úpravě školních spojů na lince 546 a z dlouhodobější perspektivy je prověřována možnost rychlejšího spojení této obce s Příbramí.

Foto: Wikimedia Commons
Zdroj: Středočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1391
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze