Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Doprava a InfrastrukturaVodohospodářství

Modernizovat se bude i v hlavním městě 

Praha má plán investic do vodohospodářské infrastruktury na příští čtyři roky.

Pražští radní schválili Střednědobý investiční plán vodohospodářské infrastruktury na území hl. m. Prahy pro roky 2024–2028. Plán zajistí městská firma Pražská vodohospodářská společnost. V příštích letech se počítá například s další modernizací Ústřední čistírny odpadních vod i s rekonstrukcí vodovodních řadů.  

Plán je zpracován ve shodě se Strategií rozvoje vodohospodářské infrastruktury na území hlavního města v období 2022–2035 a s přestavbou a rozšířením Ústřední čistírny odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Plány počítají s tím, že jednotková cena pro vodné a stočné do roku 2028 meziročně roste o 2 % nad inflaci a od roku 2029 již pouze o inflaci.  

„Radou úspěšně prošel návrh Střednědobého plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města Prahy pro roky 2024–2028, který je zásobníkem projektů pro časový horizont pěti let. Přičemž projekty v něm obsažené jsou zaměřeny na obnovu, rekonstrukce, modernizace a rozvoj vodohospodářského majetku, který je ve vlastnictví hlavního města Prahy a zároveň je spravován Pražskou vodohospodářskou společností. Ze strategických projektů v něm obsažené jsou to například přípravy klíčových projektů Kalového hospodářství nebo Energocentra v Ústřední čistírně odpadních vod,“ vysvětluje Michal Hroza, pražský radní pro infrastrukturu. 

Plán zahrnuje projektovou přípravu a realizace těchto strategických investic: Obnova Káranských řadů, Projektová příprava projektu Přivaděč Flora, Rekonstrukce úpravny vody Podolí II. etapa, Projektová příprava projektu Vodojem Kopanina, ÚČOV – Rekonstrukce stávající vodní linky, ÚČOV – Investice podmiňující rekonstrukci SVL, ÚČOV – Projektová příprava projektu Kalové hospodářství – anaerobní stabilizace kalu, ÚČOV – Energocentrum nízko potenciálního tepla projektová příprava, Náhradní zdroje elektrické energie a Zabezpečení vodohospodářského majetku.  

Pro každý projekt jsou stanoveny celkové plánované náklady, které jsou rozděleny do jednotlivých let, přičemž plánované náklady jsou stanoveny na základě současných cen.  

Zdroj: Magistrát hl. m. Prahy 

Na snímku Ústřední čistírna odpadních vod na Císařském ostrově v Praze 

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze