Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Zdravotnictví

Moravskoslezský kraj podporuje sociální podnikání

Lidé se zdravotním postižením a sociálním nebo kulturním znevýhodněním mívají potíže najít si práci. Zaměstnání jim nejčastěji nabízí sociální podniky, mezi 15 takových subjektů rozdělil Moravskoslezský kraj rozdělil 3 miliony korun. Podniky budou moci za krajské peníze například modernizovat své výrobní procesy nebo nakoupit nové vybavení, které zkvalitní jejich produkci. 

„Sociální podniky nabízí skvělé řešení těm, kteří kvůli svému handicapu nemohou najít práci. Sociální podnikání právě s těmito osobami počítá jako s plnohodnotnými partnery či pracovníky. Podniky zaměstnávající osoby s postižením nebo jiným znevýhodněním jsou pro naši společnost velmi důležité. Samozřejmě musí být úspěšné, musí profitovat, ale velkou část svých zisků investují právě do rozvoje firmy a vytváření podmínek vhodných pro sociální podnikání,“ vysvětlil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a doplnil, že kraj podpořil sociální podniky sdružené v Klastru sociálních inovací a podniků – SINEC, se kterým má uzavřeno memorandum o spolupráci.

„Příspěvek od kraje letos využijí sociální podniky například na nákup velkoobjemové lednice s rychlomrazením, průmyslového vyšívacího stroje, profesionální pračky, automatického stroje na výrobu gumových bonbónů, automobilů, na modernizaci kotelny, ale také třeba na rekonstrukci objektu,“ vyjmenoval náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil a doplnil, že krajská podpora má posílit konkurenceschopnost sociálních podniků. To přispěje k dlouhodobé udržitelnosti stávajících pracovních pozic pro zaměstnance se znevýhodněním a umožní počet těchto pracovních míst i navýšit.

Příklady podpořených sociálních podniků

Sociální podnik T-WOOD s.r.o. dostane díky krajské dotaci na modernizaci kotelny na peletovací linku. Společnost zaměstnává více než 70 hendikepovaných zaměstnanců, kteří mají různá zdravotní omezení a zabývají se zejména výrobou zakázkových dřevěných podlah, dřevěných hraček a her. Nová peletovací linka umožní další fungování a rozvoj firmy, pomůže ke zlepšení ovzduší v okolí provozovny, k udržení zaměstnanosti handicapovaných zaměstnanců a snížení spotřeby a nákladů na topení.

Projekt společnosti P&A Thrax, s.r.o. má rozvinout jejich existující podnikatelskou aktivitu. Zakoupením poloautomatického stroje na výrobu gumových bonbónů dojde k větší produkci výrobků, a vytvoření dvou integračních pracovních míst. Napomůže zvýšit konkurenceschopnost firmy, která může rozšířit portfolio o zákazníky s velkými odběry produktů.

Sociální podnik ANIMA VIVA z.s. dostane krajskou dotaci na nákup kombinované parní trouby, multifunkčního robotu, ohřívacího a chladícího zařízení, elektrických kotlíků, etažérů, stojanů a potřebného nádobí. Společnost zaměstnává osoby se zdravotním znevýhodněním, kteří mají různá zdravotní omezení. Cílem projektu je usnadnit a zefektivnit práci zaměstnanců, dojde také k rozšíření možností pracovního uplatnění a zlepšení jejich pracovních dovedností a kompetencí.

Krajští zastupitelé také podpořili příspěvek na nákup průmyslového vyšívacího stroje, prodejních regálů a na servis průmyslových strojů společnosti AREVAL s.r.o. Společnost plánuje navýšení pracovních míst pro osoby se sociálními a zdravotními znevýhodněními.

Fotojobboardfinder.com
Zdroj: MSK

Nejčtenější kategorie
Chytré město
471
Energetika
550
IT
427
Dotace a Finance
1445
Zdravé město
12

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze