Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Právo

MV chystá školení ke Sbírce právních předpisů samospráv

V návaznosti na vznik testovací verze informačního systému Sbírky připravilo Ministerstvo vnitra sérii prezenčních i distančních školení zaměřených na praktické fungování systému.

Sbírku právních předpisů územně samosprávných celků a některých správních úřadů zřizuje zákon č. 35/2021 Sb., který nabyde účinnosti 1. ledna 2022.  Ministerstvo vnitra, které je gesčním rezortem zákona, musí do tohoto data vytvořit informační systém Sbírky, prostřednictvím něhož budou obce, kraje, a některé další správní úřady publikovat ve Sbírce své právní předpisy a jiné akty, o kterých to stanoví zákon.

MV počítá s rozsáhlou metodickou pomocí

MV zároveň bude zajišťovat vkladatelům metodickou pomoc a podporu při adaptaci na novou právní úpravu. V rámci této činnost připravuje MV metodické nástroje, jako jsou informační letáky, instruktážní videa apod., a zejména sérii školení, jejichž účelem bude seznámení s funkcionalitami a praktickým fungováním informačního systému. Od 20. září 2021 jsou plánována prezenční školení v rozsahu cca 3 hodin ve všech krajích, a také několik termínů školení v online formě.

Jak se přihlásit na školení?

Termíny školení v jednotlivých krajích i další informace týkající se Sbírky jsou k dispozici na stránkách Ministerstva vnitra na odkaze ZDE.

Na prezenční školení se lze přihlásit pod odkazem, na online školení pak pod odkazem

V případě jakýchkoliv nejasností se neváhejte obrátit na právní poradnu SMS ČR pro obce!

Zdroj: Sdružení místních samospráv ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
516
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
252

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze