Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  PrávoVodohospodářství

  Olomoucký kraj připomínkuje vodní zákon. Nechce, aby se opakovala tragédie na Bečvě

  Olomoucký kraj ve spolupráci s krajem Zlínským sesumíroval připomínky k novému vodnímu zákonu, který má mimo jiné řešit podobné havárie, jaká se vloni stala na Bečvě. Z dosud neznámého zdroje tam unikl jed, který proměnil řeku v území bez života. Ministerstvem předložený návrh zákona obsahuje řadu chyb i nejasností a oba zmiňované kraje je chtějí korigovat.
  „Nejdůležitější změna se týká paragrafu, kde ministerstvo navrhuje, aby šetření příčin a řízení prací při zneškodňování havárií příslušelo vodoprávnímu úřadu podle místa vzniku havárie. Ve spolupráci s krajem Zlínským navrhujeme, aby tato role byla jednoznačně definovaná Českou inspekcí životního prostředí, která musí postupovat v součinnosti s příslušným vodoprávním úřadem a správcem toku,“ vysvětluje Martin Šmída, radní Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí.
  Právě nejasná legislativa vedla při loňské havárii na Bečvě ke zmatkům a průtahům. Oba kraje proto navrhují, aby nová legislativa například přesněji určovala místo vzniku havárie nebo místo jejího zjištění a následný postup při likvidaci ekologické havárie. Zcela nesystémový je podle radního Šmídy požadavek ministerstva, aby kraje pro podobné účely vytvářely rezervy ve výši 20 miliónů korun.
  „Na téma ekologické havárie, pochybení při jejím řešení a nutnosti legislativních změn jsem v tomto týdnu osobně jednal se senátorkou Jitkou Seitlovou. Pevně věřím, že finální zákon po úpravách zabrání opakování zmatků a chyb, které provázejí vyšetřování této události na řece Bečvě,“ upřesnil hejtman Josef Suchánek. Olomoucký kraj připomínky k vodnímu zákonu už poslal a věří, že budou do novely zahrnuty.
  Zdroj: Olomoucký kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  254
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze